15 Temmuz 2008 Salı

13.07.2008 SAPANCA - KIRKPINAR GEZİSİ

Pazar günü erkenden Anne kuşum , kardeş kuşum ve ben Beşiktaş' tan vapur ile Haydarpaşa' ya geçtik. Adapazarı treni ile Sapanca' ya doğru yola koyulduk. Yaklaşık 135 dk. sonra Sapanca' daydık.

Önce biraz göl kenarında yürüyüş yaptık ardından yunus kiralayıp göle açıldık. Lodos yüzünden fazla uzaklaşamadan geri dönmek durumunda kaldık. Bizden sonra diğer yunuslarda teker teker karaya yanaştılar :) Hava çok sıcak olduğundan tren yolculuğu yormuştu bizi. Acıktık, sonra doyduk :) Baktık ki göl kenarında yapılabilecek pek fazla birşey yok şöyle serin, gölge olan bir mekan arayılına koyulduk.
Sapanca

Daha önce internette görmüştüm Kırkpınar mevkiinde göl kenarına kurulu tesisler olduğunu. Sapancadan otobüs ile 15 dk. sonra Kırkpınar' a geçtik. Eski ismi Dedeman Gölevi, şimdiki adıyla Sapanca Gölevi' nde karar kıldık. İyi de yapmışız. Ohh hem göl manzaramız, hem göl üzerinde iskelemiz, yemyeşil bir bahçede bir yanda hamaklar, diğer yanda barbekü.. Çok güzelmiş çok.. Uzunca bir süre hepsinin tadını çıkardıktan sonra Adapazarı Ekspresi ile Kadıköy' e döndük. Demiryolu sahil kıyısında olduğundan yolculuk boyunca çok güzel manzaralarla karşılaştık. Mesela Hereke sahili çok renkli cıvıl cıvıl, parkı , eglence mekanları insanlarla dolup taşmıştı. İzmit körfezde aynı şekilde.. Aklınızda bulunsun Adapazarı Trenleri artık Maşukiye' de durmuyorlar. Nedenini anlayamadım, gitmeyi düşündük fakat orda inmek mümkün olmadı. Biraz yorucu bir gezi oldu ama herşeyiyle hoştu. Güzel bir pazar günü geçirdik ailecek.
Kırkpınar

HaydarpaşaKadıköy panoramalarım
Kadıköy vapurundan Üsküdar ve Avrupa yakasıBenzer YazılarHiç yorum yok:

İzleyiciler