22 Ocak 2008 Salı

VER KUTSALI VER KUTSALI :)


Dün akşam bu filme gittik. +18' lik, belden aşağı espirileri bol olan bir film ama çok çok eğlenceli. Günün stresini gülerek atmak isterseniz tercih edin derim. Küçük çocuklar haricinde yetişkinler rahatlıkla gidebilirler.

OYUNCULAR: Şafak Sezer (Fikret), Ersin Korkut (Asım), Eyşan Özhim (Deniz), Büşra Pekin (Selen) , Berivan Karaman (Aydagül), Erdal Tosun (Ganyancı), Yıldırım Memişoğlu (Artin), Settar Tanrıöven (Üfürükçü Hoca) Ercan Saatçi (Kaptan)

ÖZET :Hayatını gemilerde tayfalık yapıp geçiren Fikret, artık İstanbul’a demirleyip yerleşik bir yaşam seçer. Hayatı kendisinden öğrenen ve bir dediğini iki etmeyen saf arkadaşı Asım’la bir gün karşılarına çıkacak olan o büyük fırsatı umut ederek yuvarlanıp giderler. Yaşadığı semtteki kilisesinin papazı Artin’in Vatikan’a gitmesini fırsat bilen ve kilisenin nimetlerini kendi tezgahına uydurup geçinmeye devam eden Fikret ve can yoldaşı Asım’ın karşısına bir gün gerçekten hiç beklenmedik bir iş gelir. Fikret’i kilisenin papazı sanıp başlarına gelen sihirli bir olayın çözümü için bu sahte papazın çaresine başvuran aile; ne kendi başlarına geleceklerden haberdardır ne de sahte papaz Fikret, karşısına çıkacak olan büyük sürprizden haberdar.

Benzer YazılarHiç yorum yok:

İzleyiciler